
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 10 |
| Height | 860 µm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Output Type | I²C |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.9 V |
| Number of Bits | 14 |
| Nominal Supply Current | 1.1 mA |
| Resolution | 1.75 B |
| Schedule B | 8542390000 |
| Packaging | Tube |
| Accuracy | 0.1 % |
| Operating Supply Current | 1.1 mA |
| Function | Temp Monitoring System (Sensor) |
| RoHS | Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
